Jdi na obsah Jdi na menu
 


X BOX 360 – SLOPESTYLE 2007 - PÍSEK 6.10.07

4. 10. 2007

X BOX 360 – SLOPESTYLE 2007

SOBOTA, 6.ŘÍJNA 2007

START 10:00 HODIN

PÍSEK – NÁMĚSTÍ

„JEDINEČNÝ ZÁVOD NA KOLECH HISTORICKÝM CENTREM MĚSTA!“

Adrenalinové cyklistické disciplíny typu downhill, freeride, fourcross nebo dirt mají další atraktivní rozměr v disciplíně slopestyle! X-BOX 360 – SLOPESTYLE 2007 – jedná se o zcela unikátní záležitost, která má v Čechách premiéru – nejlepších 10 czech riders proti top 10 riders ze zahraničí. Momentálně nejatraktivnější disciplina horských kol slopestyle se bude konat letos 10. října 2007 v Písku za účasti legend jako je Canaďan Jay Hoots, Niels-Peter Jensen a další. Vše se bude odehrávat v jednom dni na uměle vytvořených překážkách, které designoval přední rider Michal Maroši, který se aktivně zúčastňuje všech největších contestů po celém světě. Celý den nabitý kvalitní adrenalinovou podívanou s doprovodným programem a velkou párty za podpory živých kapel Indy a Witch, United Flavour či Post-it zaručuje všem divákům i jezdcům nevšední zážitek. Všichni, kdo mají rádi adrenalin, by neměli v sotobu 6.10. 2007 v Písku na náměstí chybět!

PROGRAM

10:00 – 12:00 volné tréninkové jízdy

13:00 – 16:00 kvalifikace, 2 jizdy, 30 riders

16:00 – 16:30 exhibice skateboarding, bmx

16:30 – 18:00 finálové jízdy, dvě jízdy, top 10

18:20 vyhlášení vítězů

21:00 after párty – Indy a Witch, United Flavour, Post-it

SVĚTOVÁ ELITA V ČESKÉ REPUBLICE!

A o co ve slopestylu vlastně jde?

Odvážní jezdci se svým strojem poháněným lidskou silou zdolávají nejrůznější krkolomné překážky – tzn. nejrůznější typy skoků, lávek a wallridů různé výšky a tvaru. Skáče se např. ze skoků dřevěných a kovových konstrukcí či různých hliněných skoků, za překážku často také poslouží nakladač, buldozer, korba hornického náklaďáku, kabina lanovky atd. Během zdolávání překážky a skoku pak jezdec navíc předvádí triky, které jsou obdobou trikům z Freestyle motocrossu (FMX) – např. salto vzad (bakflip), can can, off bike, hell clicker, superman seat grab atd. – prostě velmi atraktivní podívaná pro diváky. Nejtěžší závody ve slopestyle se každoročně odehrávají v kanadském Whistleru na prestižním riderském festivalu „Kokanee Cranworx“ v Evropě je pak nejznámějším Adidas Slopestyle v rakouském Saalbachu, kterých se úspěšně účastní i čeští rideři – zejména Michal Maroši a Richard „Gaspi“ Gasperotti.

„OBŘÍ PŘEKÁŽKY A VELKÉ SKOKY!“

První městský slopestyle v Čechách!

Po loňské sérii velkých městských slopestyle závodů, které se konaly například v Norimberku či Bělehradě, se dostává podobná akce také do České republiky. Vybranou lokalitou je historické centrum města Písek. Trať povede přímo centrem města, kde budou vystavěny speciální dřevěné a hliněné překážky a skoky, které budou bikeři překonávat. Vše bude zakončeno velkým skokem přímo u Kamenného mostu, který je nejstarším gotickým mostem v Čechách a jedním z nejstarších v Evropě. Slopestylové závody se vyznačují právě tím, že jsou zasazovány do těch nejhezčích či nejzajímavějších historických panoramat. Celá netradiční scenérie bikového areálu ve městě je potom velkým zážitkem nejen pro diváky, ale i pro samotné jezdce. X Box 360 Slopestyle 2007 je v průběhu podzimu jediný městský slopestylový závod v Evropě, proto můžeme předpokládat, že se v Čechách sejde kompletní světová špička.

Více na www.slopestyle.cz